ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל

כואב לכם? תפסיקו להתאפק התקשרו עכשיו לד"ר ניב לייעוץ/תיאום תור עם אורתופד מומחה!

(לחצו על האייקון לחיוג מהיר)

הרגליים שלנו הן אחד מהאיברים הכי שימושיים בגוף שלנו. אנחנו נעזרים ברגליים על מנת לבצע אין ספור פעולות יום יומיות וחריגות כאחד, בין אם מדובר על ביצוע פעילויות גופניות שונות, הליכה ממקום למקום, ריקוד ועוד. ברגע שמכל סיבה כזו או אחרת הרגליים שלנו נפגעות, אנחנו למעשה הופכים למוגבלים בביצוע התנועות שאותן אנחנו רגילים לבצע, ולכן אין מנוס אלא לטפל ברגליים בצורת טיפולים טבעיים או בצורת ניתוחים. היות וקיימות לא מעט בעיות נפוצות מאוד בכפות הרגליים, כדאי שנעשה קצת סדר בכל הנוגע לנושא של ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל, ונבין האם וכיצד אפשר לצלוח אותם בצורה כמה שיותר טובה ונטולת כאבים.

ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל – מה, זהו המוצא האחרון?

אז עוד לפני שאנחנו מדברים לעומק על הנושא של ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל, חשוב להבין שבעיות אורתופדיות הן בעיות שמתחילות בקטן, אך עלולות לגדול ולהתפתח לכדי בעיה גדולה ומהותית יותר. ברגע שהבעיה היא קטנה ומינורית באופן יחסי, ניתן לאבחן אותה בצורה מוקדמת ולהעניק לה טיפול הולם. לעומת זאת, בחלק מהמקרים, כאשר מדובר על מקרים מורכבים יותר מלכתחילה או על מקרים שהפכו למסובכים יותר עם הזמן – האופציה של ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל היא בהחלט אופציה שתעלה על השולחן ותהפוך לריאלית.

בעיות נפוצות שקשורות בקרסול וכף רגל

באופן כללי, ניתן לדבר על הנושא של קרסול וכף רגל בהקשר של בעיות נפוצות. לעומת מחלות, דלקות ובעיות קצת פחות שכיחות, ניתן בהחלט להבחין בכך שקיימות לא מעט בעיות נפוצות שמהן סובלים ספורטאים רבים, אנשים מבוגרים, וגם אנשים צעירים לא מעטים כלל. בין הבעיות הללו ניתן להבחין בבעיות כמו הלוקס ולגוס, יבלות, אצבע פטיש, בוהן נוקשה, נקע קרסול, פלטפוס, כאבים בגיד אכילס, ארתריטיס של קרסול וכף הרגל וכאבים נוספים.

חלק מהבעיות הללו יוכלו לקבל טיפול פשוט יחסית, ולהגיע אל פתרונן על ידי מגוון פעולות פיזיותרפיות, למשל, או על ידי פתרונות טבעיים אחרים, כמו שימוש בקרח, אמצעי חימום ועוד. לעומת זאת, חלק מהבעיות הללו בהחלט יצריכו ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל.

ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל – מה הכוונה ואיך זה עובד?

בעבר, כאשר היו מדברים על ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל, היו מדברים על ניתוחים מורכבים שדורשים שעות ארוכות של טיפול. בהתאם, ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל הובילו את המטופלים לכדי הליך החלמה ארוך במיוחד, כזה שדרש מהם לא פעם שבועות ארוכים, ולעיתים אף חודשים ארוכים, של מנוחה, וללא כל יכולת לבצע פעילות מכל סוג שהוא. לעומת זאת, היום ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל מציעים מגוון שיטות מתקדמות ביותר, על מנת שהניתוח גם יוכל להתפרש על פני תקופת זמן קצרה יותר מצד אחד,  גם יוכל לשמור על היעילות והאיכות שלו מצד שני, וגם לאפשר הליך החלמה קצר וממוקד יותר עבור המטופל. אז למה הכוונה?

אם בעבר היה צורך בפתיחת האיבר וחדירה אליו, בניתוח פולשני ופתוח, הרי שהיום הניתוחים השונים מתאפשרים על ידי שיטות זעיר פולשניות. במסגרת ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל בשיטות אלו, ניתן לייצר חריצים קטנטנים, שדרכם מושחלים כלי העבודה, כולל מצלמה שמתעדת את המתרחש מבפנים, מה שמאפשר לטיפול היעיל והטוב להתקיים בצורה מקצועית וטובה.

באילו מצבים ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל עולים על השולחן?

מבין הבעיות הנפוצות שציינו קודם לכן, אנחנו יכולים לראות בעיות כמו הלוקס ולגוס, דלקת בגיד אכילס, אצבע פטיש ועוד. בעיות אלו הן בעיות שיובילו במרבית מהמקרים אל ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל, שכן הם היחידים שיוכלו להשיב את המצב הבריאותי של המטופל למקומו, ולייצר אצלו שגרת חיים מאפשרת ונטולת כאבים.

ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל יכולים לתקן מצב של שבר בקרסול, זיהומים, צביטות קדמיות או אחוריות בקרסול, עיוותים שונים בכף הרגל ועוד.

דברים שחשוב לדעת על ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל

אמנם ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל היום הם הרבה יותר מתקדמים מאשר בעבר, אולם לפעמים הם עדיין מביאים איתם מורכבות מסוימת. בסופו של דבר, ככל שהבעיה תהיה חמורה יותר ככה הטיפול בה יהיה מורכב יותר, ולכן חשוב לקחת בחשבון שהליך ההחלמה, על אף השיטות המתקדמות, יוכל להגיע גם היום לתקופות של חודשים ארוכים של מנוחה. מה שחשוב לציין הוא שככל שהרופא המנתח שבו תבחרו יהיה מקצועי יותר, ככה תוכלו להבטיח לעצמכם תוצאות טובות ויעילות יותר, ובהתאם גם יוכלו להתקצר התהליכים השונים הקשורים בניתוח.

האם ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל נעשים כולם באותן השיטות?

הבעיות השונות המאפיינות את כף הרגל והקרסול הן בעיות שמביאות איתן מורכבויות אחרות. לעיתים יהיה צורך ביישור העצם, לעיתים יהיה צורך בשליפת גורם זר שהוא המקור לכאבים ולבעיה כולה ולעיתים בפתרונות אחרים. בהתאם, כל ניתוח יצריך גישה שונה, התעסקות שונה, וכמובן שיטות שונות. מה שמשותף לכלל ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל הוא שהם חייבים להיעשות במקצועיות מירבית

כיצד לבחור את הרופא המנתח שיבצע ניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל?

בחירת הרופא המנתח שלכם צריכה לשים במרכזה מספר עקרונות עיקריים:

  1. הוותק והניסיון של הרופא המנתח – אחד הדברים שצריכים להנחות את הבחירה שלכם, הוא שנות הפעילות של הרופא במקצוע. ככל שהרופא הוא וותיק יותר בתחומו, כך ניתן להסיק שהוא מכיר את כלל המאפיינים החשובים בניתוחים השונים, שהוא סיגל לעצמו גישות לכלל הניתוחים השונים, ושהוא יודע להעניק שירות מקצועי ואישי לכל מטופל או מטופלת.
  2. ההמלצות על הרופא המנתח – כמובן שככל שתוכלו לאסוף יותר המלצות חיוביות על הרופא המנתח, כך תוכלו להבטיח לעצמכם שמדובר על רופא מנתח לא פחות ממצוין. באופן הזה, תוכלו ללמוד מהניסיון של המטופלים הקודמים, ולהשליך את התוצאות גם על הניתוח שאותו תקבלו בעצמכם.
  3. הכימיה שלכם עם הרופא המנתח – אין תחליף ליחס אישי שמורגש לאורך כל הליך הטיפול, ורק רופא שמסוגל להעניק יחס אישי שכזה הוא רופא שכדאי לבחור בו. בסופו של דבר, לא מדובר כאן רק על נקודת הניתוח, אלא גם על הליך מקדים הכולל הסברים, שיחות אישיות והכנות. ככל שהשיח ביניכם יהיה פתוח ואישי יותר, כך גם תוכלו להרגיש הרבה יותר בנוח לאורך כל הדרך.

קטגוריית המחיר בניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל

אם נסתכל על קטגוריית המחיר, נגלה שלבריאות שלכם אין באמת סכום. במקרים שבהם אדם מסוים זקוק לניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל, עדיף שקטגוריית המחיר תשפיע כמה שפחות על הבחירה, משום שלפעמים רופא מקצועי יביא איתו מחיר גבוה יותר בצורה משמעותית, אולם במקביל יוביל אתכם לתוצאות נהדרות.

ד"ר ניב דריאנגל לניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל

ד"ר ניב דריאנגל הוא אחד מהרופאים המנתחים הטובים ביותר בארץ לניתוחים אורתופדים קרסול וכף רגל. עם הניסיון שהוא צבר לאורך השנים והמסגרות הרפואיות השונות שבהן הוא לוקח חלק, אין ספק שד"ר ניב דריאנגל הוא הבחירה הטובה ביותר בשבילכם בדרך להשבת אורח החיים התקין והבריא שלכם לעצמכם.

אז מה היה לנו עד כה?