ניתוחי כף רגל

ניתוחי כף רגל בשיטה מלעורית או זעיר פולשנית Minimal invasive surgery, Percutaneous surgery

ניתוח זעיר פולשני מטפל במצבי כף הרגל והקרסול ובעיוותים בעזרת חתכים קטנים מאוד. בהליכים אלה, המנתח משתמש במכשירים מיוחדים כדי לחתוך עצמות תחת הכוונת רנטגן ומכניס ברגים דרך חתכים קטנים מאוד. היתרונות של ניתוח זעיר פולשני על פני ניתוחים מסורתיים כוללים ריפוי מהיר יותר, צלקות קטנות ופחות נוקשות. לניתוח בשיטה זו נדרשת הכשרה כדי לבצע את ההליכים האלה ללא חתכים ארוכים כמו בשיטה מסורתית.

ניתן לטפל במגוון בעיות בכף הרגל ובקרסול, כולל שחיקה של מפרקים גדולים, בליטות עצם ועיוותים של אצבעות כפות הרגליים, באמצעות ניתוח זעיר פולשני. חשוב לציין, שלא כל החולים הם מועמדים טובים לניתוחים זעיר פולשניים. לאחר התייעצות עם האורטופד שלך תוכל לדעת האם אתה מועמד טוב לכך.

ההתאוששות לרוב מהירה יותר מהליכים זעיר פולשניים בהשוואה להליכים פתוחים. ניתן לאפשר נשיאת משקל מיד לאחר הניתוח, אך הדבר תלוי בהליך אותו ביצעת.

הסיכונים בניתוחים זעיר פולשניים דומים לניתוחים מסורתיים ופתוחים, אם כי הסיכונים לזיהום ובעיות ריפוי פצעים עשויים להיות נמוכים יותר בניתוחים זעיר פולשניים מכיוון שהחתכים קטנים יותר.

בעוד שהחתכים הקטנים המשמשים בניתוחים זעיר-פולשניים יכולים להגדיל על הפגיעה במבנים בלתי נראים כמו עצבים וגידים, מחקרים לא הראו שיעור גבוה יותר של פציעות אלו.

שימו לב שלא פספסתם כלום:
מאת: ד"ר ניב דריאנגל
מאת: ד"ר ניב דריאנגל

ד"ר ניב דריאנגל, מומחה בכיר ברורתופדיה בבית החולים "שיבא" בתל השומר, מנתח קרסול וכף רגל ופציעות ספורט. בשנת 2018 שימש ד"ר ניב כרופא נבחרת ישראל בכדורסל.

חושבים שהמאמר יכול לעזור לעוד אנשים? שתפו!
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדין
שיתוף ב telegram
שתפו בטלגרם
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווצאפ
שיתוף ב print
הדפיסו את המאמר